מעט פרטים עלינו:

 

 

מפגש "סל-גל"

מול 750 תלמידים

בי"ס עמל למדעים ואמנויות

חדרה 10/05/06

   

 

מפגשי ה"סל-גל" נוצרו בכדי להוציא אנשים במשברים נפשיים אל עולם יפה יותר ולקרב בין הקהילה לבין אוכלוסיית הנכים המונה כ-500,000  איש-אישה-וילד בישראל.


המפגשים מלהיבים ומשלבים משחק ראווה וירטואוזי תוך שיתוף הקהל בחוויה רגשית-ספורטיבית. לאחר המפגש המבדר נערך דיון מרתק על תעצומות הנפש ושדרוג המחשבה החיובית.

 

אלפי תגובות ומכתבי תודה שולחים התלמידים והמורים לפורום האתר. ניתן לצפות בתגובות אלה בעמוד הפורום.


בין הנושאים בהם נוגעים חברי הקבוצה: ניצחון הרוח, יציאה ממשברים אישיים, התגברות על מכשולים, קבלת השונה, הזכות לכבוד והחובה לכבד, בטיחות בדרכים, כיבוד תמרור חניית-נכים ועוד.

ילדים בעלי מוגבלויות רואים במפגשים שלנו קרן אור להמשך חייהם באיכות אחרת. אלפי בני נוער בריאים לומדים על עולם אחר.

קבוצת "הסל-גל" מורכבת מעשרות ספורטאים המשחקים בליגת העל של הכדורסל-על-גלגלים (סל-גל). בחורים חסונים אלה, שנפגעו הן בפעולות צ.ה.ל והן בתאונות שונות, נרתמו למשימה החשובה ומעבירים מסרים ייחודיים לקהל עצום בכל רחבי הארץ.

המפגשים נערכים באולמות הכדורסל של בתי הספר, מול אלפי תלמידים, חיילים ואזרחים המקבלים חיזוק אישי, אהבה לסביבה ומודעות לנושא המוגבלות.

 

מפגש ה"סל-גל" הפך סמל ל"ניצחון הרוח":

הוא נמשך כשעה אבל הרושם ממנו – נשאר לנצח!

בחודשים האחרונים צפו במפגשים עשרות אלפים של בני נוער.
בעקבות המפגשים הפכה קבוצת ה"סל-גל" כלי עוצמתי להעברת מסרים ייחודיים (ראו קטעי וידאו בנושא בטיחות בדרכים  וניצחון הרוח עם אביגדור קהלני). הגשמת חלום ה"סל-גל" בקטעי הוידיאו האחרים.

 

 

קצת היסטוריה:

 

המפגשים הם פרי רוחו ויוזמתו של האמן, הסופר והמפיק מיקי גולדנברג.   
פעילותו מול הפצועים החלה עוד במלחמת יום כיפור והתעצמה עם צאת ספרו הייחודי "לצאת מהתיבה".  


הפגישה עם ספורטאי כדורסל-הנכים גרמה לרצון לשנות את הדימוי המוטעה שיש לחברה ה"בריאה" על אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות: "המופלאים" – סרט דוקו-דרמה המתאר את חייהם הססגוניים והמלאים של חברי נבחרת ישראל בכדורסל-נכים, נכתב והופק על ידי מיק
י (צפו בסרטון הווידיאו בדף הסרטים). לאחר שנה הוא מונה למנכ"ל קבוצה שהייתה אלופת המדינה ומחזיקת הגביע במשך מספר שנים רצופות.
מיקי שינה השם "כדורסל-נכים" ל"כדורסל-על-גלגלים" – ובקיצור: "סל-גל". חלומו היה לקרב את לב בני הנוער אל עולם הנכים, במקביל להוצאת האנשים בעלי המוגבלויות אל עולם חדש ומקסים. כל זאת באמצעות הספורט המרתק על גלגלים.


ניתן ליצור קשר עם מיקי בדואר אלקטרוני- meu@zahav.net.il ובטלפון 054-4434888.

 

לחזון ה"סל-גל" הצטרף באמונה ובהתלהבות אלון דור-און, בחור מקסים בן 22 מבנימינה, ספורטאי מוכשר מאין כמותו אשר נבחר בצרפת, זו השנה השנייה, לשחקן-הצעיר-המבטיח ביותר באירופה. כתוצאה מכך הוזמן לשחק באיטליה ובארה"ב. בהיותו בן 16, במהלך עבודתו בבציר, דרסה משאית את כף רגלו וחלק קטן ממנה נקטע. אלון הוא מנהל המפגשים החינוכיים של הקבוצה.


 

 

 

יחד עם אלון מופיעים בקבוצה ספורטאים מצמרת הליגה, אשר משחקים בקבוצות בעלות שם בעולם ספורט-הנכים.
עשרות ספורטאים נרתמו לפרויקט "ניצחון הרוח" ומעניקים מניסיונם הן בתחום הפיזי-ספורטיבי והן בתחום הנפשי-רגשי.

 

אחת הקבוצות המופלאות והייחודיות שהוקמו היא "חוסן-קידס" מבאר שבע.

קבוצה זו יצרה תקדים בשילוב ילדים בריאים לחלוטין עם ילדי בעלי מוגבלויות פיזיות. סרטון קצר על הקבוצה ניתן לראות ב"איך שגלגל מסתובב"

 

חלום ה"סל-גל" –  המייצג את ניצחון הרוח על מגבלות הגוף –  לא יכול היה להתגשם ללא עזרתם המופלאה של אנשים טובים וגופים בעלי רגישות חברתית וקהילתית. אלה תרמו ביד נדיבה לקידום מעמדה החברתי של קהילת האנשים בעלי המוגבלויות... ובעצם, למי מאתנו אין מוגבלות כלשהי?

 

 

אנו שמחים להודיע על שיתוף פעולה עם עמותת נגישות ישראל הנלחמת על מתן אפשרות גישה נוחה לאנשים בעלי מוגבלויות בכל רחבי הארץ. לאתר העמותה לחצו כאן.

 

חדש! אנו שמחים להודיע על הקמת קבוצות "סל גל" מעורבות - של שחקנים בריאים ונכים גם יחד.

המעוניינים לקבל מידע ולהירשם - כנסו לאתר הפרויקט של אילן.

 

 

ארוע מרגש התקיים בבית הלוחם בירושלים: במשחק בין קבוצת "בית הלוחם ירושלים" לבין קבוצת "חוסן באר-שבע":

 

 

הספורטאים על כסאות הגלגלים אירחו חיילים שחזרו מפעילויות שונות. לפני המשחק הספיקו החיילים גם לשחק מול הספורטאים, אלה בישיבה ואלה בעמידה. ההתלהבות היתה עצומה ומחיאות הכפיים התערבבו עם קריאות הביניים המעודדות של החיילים.

 

 

 

 

 

Created by - STAR Designs